Ndërlidhjet

HEBRON, BREGU PERËNDIMOR


Trupat izraelite kanë goditur një pjesë të selisë së policisë së autoritetit palestinez në Hebron. Armata izraelite ka kumtuar sot në mëngjes, se 15 militantë palestinezë po strehoheshin aty dhe kishin refuzuar të dorëzoheshin. Sipas këtyre burimeve ata janë vrarë.
Agjencia Reuters informon se prej shtatorit të vitit 2000, janë vrarë 1427 palestinezë dhe 548 izraelitë.
XS
SM
MD
LG