Ndërlidhjet

NOVI SAD


Tërheqja eventuale e ushtarëve amerikanë nga misionet paqësore në Bosnja dhe Kosova do ta destabilizonte situatën në këto hapësira, tha ministri i Jashtëm jugosllav Goran Svilanoviç.
“Nëse Shtetet e Bashkuara tërhiqen nga Ballkani, atëherë stabilitetin do të duhej ta garantojë Bashkimi Evropian”, tha Svilanoviç.
XS
SM
MD
LG