Ndërlidhjet

ZAGREB


Ka dhënë dorëheqjen pas një çarje mes partnerëve të koalicionit qeveritar të Kroacisë, kryeministri Ivica Racan. Analistët parashikojnë që presidenti Stipe Mesic t’a riemërojë zotin Raçan dhe t’i kërkojë atij të formojë një qeveri të re.
XS
SM
MD
LG