Ndërlidhjet

KIEV


“Pilotët izraelitë mund të kenë parë meteorë ndërsa fluturonin drejt Ukrainës dhe jo gjuajtje raketore, që lidhen me ndonjë aktivitet ushtarak”, ka deklaruar ministria e mbrojtjes ukrainase.
Kjo deklaratë erdhi pas informacioneve të pilotëve të kompanisë ajrore izraelite El – Al se kanë parë një shkrepëtimë drite gjatë fluturimit të tyre drejt Ukrainës më 4 korrik.
Tetorin e kaluar një raketë ukrainase goditi një avion izraelit pasagjerësh duke shkaktuar vdekjen e 78 personave.
XS
SM
MD
LG