Ndërlidhjet

ANKARA


I gjetur nën presionet e shumta për dorëheqje shkaku i gjendjes shëndetësore, kryeministri i Turqisë Bulent Ecevit përjetoi edhe një goditje pas largimit të disa ministrave dhe deputetëve nga Partia e Majtë Demokratike.
Pas takimit me Ecevitin, dorëheqjen e bënë publike zëvendës kryeministri dhe dy ministra të qeverisë, kurse largimi i 16 deputetëve është kërcënuar të prishë baraspeshën e forcave në parlament.
XS
SM
MD
LG