Ndërlidhjet

DUSHANBE


Kreu aktual i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, Antonio Martins da Cruz, ka deklaruar gjatë vizitës së tij në Taxhikistan se qeveritë e vendeve të Azisë Qëndrore nuk duhet të shtypin opozitën e ligjshme islamike, për shkak të luftës kundër terrorizmit.
Këto vende kanë nisur një fushatë kundër atyre që i cilësojnë si ekstremistë islamikë duke i dhënë dënime afatgjata.
XS
SM
MD
LG