Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti kalimtar Hamid Karzai sot i bëri publike planet për përmirësimin e arsimit në Afganistan.
Karzai tha se mjetet për finansimin e arsimit do të merren nga ministritë e mbrojtjes, të brendshme dhe të jashtme.
XS
SM
MD
LG