Ndërlidhjet

SREBRENICË


Mijëra boshnjakë kanë përkujtuar përvjetorin e masakrës së Srebrenicës.
Të mbijetuar të masakrës, familjarë të viktimave dhe qytetarë u mblodhën në fshatin Potoçar, pranë Srebrenicës, ku forcat serbe ekzekutuan mbi 7 mijë boshnjakë, në atë që cilësohet masakra më e rëndë në Evropë, që nga koha e Luftës së Dytë Botërore.
2 mijë policë vendas dhe ndërkombëtarë siguruan mbarvajtjen e ceremonisë përkujtimore.
XS
SM
MD
LG