Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë tha se për këtë vit fiskal, qeveria federale do të shënojë deficit prej 165 miliarda dollarë.
Kjo paraqet rritje për 56 % të parashikimeve të mëparshme, dhe e ka reflektuar rënien dramatike të tatimeve dhe të bursës.
Zëdhënësi Ari Fleischer tha se recesioni dhe shpenzimet tjera në luftën kundër terrorizmit, janë gjithashtu arsye për deficitin e sivjemë.
XS
SM
MD
LG