Ndërlidhjet

TIRANË


Shefi i UNMIK-ut, Mihajl Shtajner, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Shqipëri, është takuar gjatë ditës me presidentin aktual, Rexhep Mejdani si dhe presidentin e zgjedhur, Alfred Moisiu.
Palët vlerësuan pozitivisht bashkëpunimin e deritashëm mes UNMIK-ut dhe shtetit shqiptar.
Zoti Shtajner është takuar edhe me kryeministrin e shkarkuar, Pandeli Majko, ndërsa po sot nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit ekonomik Shqipëri-Kosovë.
XS
SM
MD
LG