Ndërlidhjet

ALEKSANDRI


Ministri izraelit i mbrojtjes, Ben-Eliezer, mbërriti sot në Egjipt për t’u takuar me presidentin egjiptian Hosni Mubarak, si pjesë e përpjekjeve të Izraelit për të bindur bashkësinë ndërkombëtare dhe veçanërisht “botën arabe” se Arafati duhet të largohet.
Por Mubarak ka thënë se “vetëm Arafat ka ndikim tek palestinezët për të siguruar paqen me Izraelin”.
XS
SM
MD
LG