Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite e kanë vrarë një palestinez të dyshuar për ndërlidhje me sulmin e djeshëm kundër një autobusi në Bregun Perëndimor.
Raportohet se militanti palestinez është vrarë në afërsi të vendbanimit izraelit, ku dje ishte organizuar pusia, në të cilën u vranë 7 izraelitë dhe u plagosën 20 të tjerë.
XS
SM
MD
LG