Ndërlidhjet

ANKARA


Koalicioni qeveritar në Turqi ka humbur dhe një deputut tjetër, duke e çuar në 60 numrin e të larguarve nga partitë qeverisëse.
Kjo valë dorëheqjesh që ka çuar drejt vendimit për zgjedhje të parakohshme është shkaktuar nga problemet shëndetësore të kryeministrit Eçevit dhe mosmarrveshjeve mbi reformat që nevojiten për t’ju bashkangjitur Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG