Ndërlidhjet

TOKIO


Ministrat e jashtëm të Britanisë dhe Japonisë kanë diskutuar në Tokio lidhur me rritjen e bashkëpunimit mes 2 vendeve dhe gjetjen e zgjidhjeve për pikat e nxehta si Afganistani, Lindja e Mesme, Koreja e Veriut dhe Iraku.
Ministri i jashtëm britanik, Jack Straw, do të vizitojë dhe Hong Kongun, Indinë e Pakistanin si pjesë e turit të tij aziatik.
XS
SM
MD
LG