Ndërlidhjet

ANKARA


Nënsekretari amerikan i mbrojtjes, Paul Wolfowitz, ka diskutuar me autoritetet turke rreth mundësive të largimit të Sadam Hyseinit.
“Regjimi aktual në Irak është një kërcënim serioz për Shtetet e Bashkuara dhe vendet e tjera. Kjo pasi ai mbështet terrorizmin, se ka armë të shkatërrimit në masë dhe kërkon të zhvillojë të tjera. Por presidenti Bush nuk e ka marrë vendimin e vështirë se si duhet ta trajtojmë këtë rrezik dhe njohja me prespektivën turke qe qëllimi i bisedimeve të mija këtu”, tha Wolfowitz.
XS
SM
MD
LG