Ndërlidhjet

ATHINË


Policia greke tha se e ka arrestuar të dyshuarin e parë të grupit terrorist “17 Nëntori”, të akuzuar për vrasjen e 23 diplomatëve të Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe gjatë 27 viteve të kaluara.
Shefi i policisë Fotis Nassiakos tha në Athinë se tre të dyshuarit tjerë e kanë pranuar pjesëmarrjen në krimet e kryera nga ky grup majtist.
XS
SM
MD
LG