Ndërlidhjet

JERUSALEM


Pritet që sot në mbrëmje, zyrtarë izraelitë dhe palestinezë do të takohen për të diskutuar lehtësimin e rrethanave të sigurisë dhe të kushteve ekonomike të palestinezëve, kanë bërë të ditur burime politike izraelite. Delegacioni izraelit do të kryesohet nga ministri i jashtëm Shimon Peres ndërsa ai palestinez nga Saeb Erakati, i cili ka thënë se takimi ende nuk është konfirmuar. Ky takim ishte shtyrë nga pala izraelite pas sulmit në një autobus me ç’rast ishin vrarë tetë izraelitë.
XS
SM
MD
LG