Ndërlidhjet

KIEV


6 minatorë kanë vdekur, 28 llogariten të humbur dhe 13 të tjerë të plagosur pas shpërthimit të metanit në një minierë qymyri në lindje të Ukrainës.
Një aksidenti i ngjashëm, vetëm 2 javë më parë, i morri jetën 35 minatorëve ukrainas.
XS
SM
MD
LG