Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana, ka nisur sot turin e tij në 5 vende aziatike: Indi, Pakistan, Iran, Afganistan dhe Brunei.
Zëdhënësja e Solanës ka bërë të ditur se ai do të kërkojë nga Pakistani të ndalojë hyrjen e militantëve në territorin e Kashmirit dhe në Iran do të bisedojë me presidentin Khatami për marrdhëniet tregtare, të drejtat e njeriut dhe luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG