Ndërlidhjet

XHALALABAD


Mijra afganë kanë protestuar në rrugët e qytetit lindor Xhalalabad duke kërkuar arrestimin e vrasësve të nënpresidentit Haji Abdul Qadir.
Burimet afgane thonë se dhe autoritetet lokale morrën pjesë në protestën paqësore.
XS
SM
MD
LG