Ndërlidhjet

NJU DELHI


Abdul Kalam sot e ka bërë betimin solemn në detyrën e presidentit të 12 të Indisë.
Në fjalimin e rastit, Kalam tha se India përballet me kërcënimet në rritje të terrorizmit, konfliktet ndërkombëtare dhe papunësinë.
70 vjeçari Kalam, i përkatësisë myslimane njihet si kryearkitekti i programit raketor të Indisë.
XS
SM
MD
LG