Ndërlidhjet

BAGRAM


5 ushtarë amerikanë janë plagosur si pasojë e një sulmi mbi ta në juglindje të Afganistanit, jo larg nga qyteti Khost. 3 nga ushtarët armiq janë vrarë, bëjnë të ditur burimet e ushtrisë amerikane.
Kjo është një nga zonat më të pasigurta, ku trupat amerikane janë në kërkim të luftëtarëve të mbetur të talibanëve dhe Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG