Ndërlidhjet

ZAGREB


Kryeministri kroat Ivica Raçan i ka bërë thirrje Jugosllavisë të kërkojë falje publike dhe të shpjegojë arsyet për incidentin, kur u hap zjarr ndaj një anijeje në Danub, në të cilën gjendeshin disa zyrtarë kroatë.
Raçan i bëri këto komente pas bisedës me ministrin e jashtëm jugosllav Goran Svilanoviç.
XS
SM
MD
LG