Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryesuesi i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Senatin amerikan, nxiti presidentin George Bush, të bëjë të qartë dhe të sigurtë angazhimin e Shteteve të Bashkuara në Irak edhe pas rrëzimit eventual nga pushteti të Sadam Husein.
Senatori Xhozef Bajdën e cilësoi ‘tragjedi’ lënien e vendit në kaos pas heqjes së liderit iraken.
XS
SM
MD
LG