Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut ka kërkuar të bisedojë me Komandën amerikane të trupave të Kombeve të Bashkuara, që mbron Korenë e Jugut, lidhur me incidentin mes anijeve luftarake të dy koreve në Detin e Verdhë, ku humbën jetën 4 marinarë koreanoveriorë.
Ky hap i Penjangut, është në serinë e veprimeve pajtuese me Seulin dhe Uashingtonin, të ndërmarra ditët e fundit.
XS
SM
MD
LG