Ndërlidhjet

MINSK


Pen Qendra e Bjellorusisë dhe vëzhgues britanikë të respektimit të të drejtave fetare bëjnë të ditur se trupat bjelloruse kanë shkatërruar natën e shkuar një kishë që i përkiste Kishës autoqefale vendase, në një fshat pranë kufirit me Poloninë.
Autoritetet e Minskut nuk kanë pranuar të regjistrojnë kishën autoqefale ortodokse të Bjellorusië me justifikimin se është një grup fetar që nuk ekziston.
XS
SM
MD
LG