Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli ka vazhduar pushtimin e qytetit të Nablusit në Bregun Perëndimor, duke kontrolluar shtëpi më shtëpi, ku për pasojë ka arrestuar disa dhjetra palestinezë dhe ka shkaktuar dëme të shumta në qendrën e qytetit.
Ministri izraelit i Mbrojtjes, Ben-Eliezer, ka thënë se Nablusi është qendra e terrorizmit drejtuar kundër Izraelit.
XS
SM
MD
LG