Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli vazhdoi okupimin e qytetit Nablus në Bregun Perëndimor, duke ndërmarrë bastisje shtëpi më shtëpi, arrestimin e dhjetra palestinezëve dhe dëmtimin e qendrës së qytetit.
Ministri izraelit i Mbrojtjes, Ben –Elizer deklaroi dje se Nablusi është qendra e terrorizmit të drejtuar kundër Izraelit.
Lideri palestinez, Yassert Arafat ka dënuar demolimin e shtëpive, që ka lënë shumë të pastrehë, si krim kundër njerëzimit.
XS
SM
MD
LG