Ndërlidhjet

KARAÇI


Konsullata amerikane në qytetin jugor të Karaçit, në Pakistan, është mbyllur për një kohë të pacaktuar, për shkak të problemeve të sigurisë, bëjnë të ditur agjencitë e lajmeve.
Më 14 qershor të këtij viti një makinë bombë përpara konsllatës, shkaktoi vdekjen e 12 vetëve dhe plagosi 50 të tjerë.
XS
SM
MD
LG