Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një delegacion palestinez i kryesuar nga negociatori Saeb Erekat arriti sot në Uashington për bisedime me sekretarin amerikan të Shtetit Kolin Pauell dhe këshilltaren për Siguri Kombëtare, Kondoliza Rajs.
Ndërkohë, Nabil Abu Rudeina, ndihmësi i liderit palestinez, Jaser Arafat, u shpreh sot në Ramallah se Izraeli ka vënë kushte të reja për të filluar tërheqjen graduale nga territoret e pushtuara palestineze. Sipas tij, Izraeli nuk përmend më premtimin se do të tërhiqet nga Betlehemi.
XS
SM
MD
LG