Ndërlidhjet

SHKUP


Zyrtarët e policisë së Maqedonisë thonë se një grup i ri i nëndheshëm shqiptar prej afro 200 luftëtarësh me emrin Ilirida planifikon sulme kundër institucioneve qeveritare dhe individëve me ndikim, para zgjedhjeve parlamentare të shtatorit.
Zyrtarët e NATO-s dhe diplomatë perëndimorë të inkuadruar në procesin paqësor në Maqedoni nuk kanë qenë në gjendje të konfirmoijnë këto pohime.
Në raportin e policisë thuhet se qëllimi afatgjatë i këtij grupi është bashkimi i të gjitha territoreve shqiptare.
XS
SM
MD
LG