Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtari i lartë i armatës së Shteteve të Bashkuara, gjenerali Peter Pace deklaroi në Kabul se Afganistani po bën përparime drejtë stabilitetit dhe paqës dhe se situata është ndryshuar plotësisht nga një vit më parë.
Ai shtoi se incidentet e fundit të dhunës nuk sinjalizojnë domosdoshmërisht ringjalljen e rezistencës al kaidase apo talibane në Afganistan.
XS
SM
MD
LG