Ndërlidhjet

JERUSALEM


Liderët palestinezë dhe izraelitë pritet të takohen sot që të dikutojnë planet për uljen e tensionimeve, ndonëse militantët janë kërcënuar me represalje për sulmin e fundit izarelit, që la të vrarë një nga liderët e Hamasit.
Ministri izraelit i Mbrojtjes, Binyamin Ben Elizer do të takohet me ministrin e Brendëshëm palestinez, Abdel Razaq al-Yahya që të diskutojnë një plan paqe që parasheh tërheqien ushtarake izarelite në etapa në shkëmbim të mposhtjes së militantëve nga palestinezët.
XS
SM
MD
LG