Ndërlidhjet

PRAGË


Autoritetet jugosllave presin që niveli i rritur i Danubit nga shirat e fundit të rrezikojë me vërshime rajonet e disa qyteteve në Vojvodinë përfshirë edhe Novi Sadin.
Vërshimet , ndërkaq vazhdojnë të bëjnë shkretërime në Gjermani.
Kryeqyteti i Sllovakisë, Bratisllava ka shpallur gjendje të jashtëzakonëshme.
Çekia ballafaqohet me pasojat pas kulminacionit që arriti dje Vëlltava.
Afro 100 njerës kanë humbur jetën nga vërshimet dhe rrufetë anembanë Evropës dhe Rusisë që nga java e kaluar.
XS
SM
MD
LG