Ndërlidhjet

NJU DELHI


Kryeministri i Indisë, Atal Behari Vajpayee akuzoi Pakistanin për përpjekje që të marrë kontrollin në Xhamu dhe Kashmir nëpërmjet “terrorizmit tej-kufitar”, siç tha kryeministri.
Ai akuzoi Islamabadin për standarde të dyfishta në luftimin e terrorizmit.
Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf dje dezavuoi si farsë zgjedhjet që do të mbahen në Xhamu dhe Kashmir.
XS
SM
MD
LG