Ndërlidhjet

UASHINGTON


Rusia dhe Iraku planifikojnë të nënshkruajnë
marrëveshje të re për bashkëpunim ekonomik me vlerë 40
miliardë dollarë, shkruan sot Uashington Post.
Zyrtarë rusë dhe irakienë citohen të kenë thënë se
marrëveshja 5-vjeçare parasheh bashkëpunimin në fushën
e naftës, energjisë elektrike, prodhimeve kimike,
hekurudhat dhe transportin.
Ambasadori irakien në Moskë Abbas Khalaf ka thënë se “Rusia është dhe do të mbetet partneri kryesor i Irakut”.
XS
SM
MD
LG