Ndërlidhjet

MOSKË


Në republikën jugore ruse të Çeçenisë, gjatë sulmeve në harkun e fundit kohor, raportohet të jenë vrarë 10 njerës, prej të cilëve 7 policë pro-rusë dhe tre civilë.
Mediat e Moskës thonë se tre policë u vranë dje nga një shpërthim në jug-lindje të kryeqytetit Grozni, kurse dy të tjerë u vranë sot nga një shpërthim në distriktin Kurçaloi.
XS
SM
MD
LG