Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri i Shqipërisë Fatos Nano e ka shkarkuar shefin e policisë shqiptare Bilbil Mema pas dështimeve në pengimin e trafikimit të motoskafëve, gjatë një operacioni të shkallës së gjerë kundër trafikantëve të qenieve njerëzore dhe drogës.
Zëdhënësi i qeverisë Aldrin Dalipi tha se operacioni më i madh gjer tani e ka përfshirë tërë policinë dhe njësitë e marinës.
Operacioni synon të shtypë apo të paktën të kufizojë trafikimin e njerëzve dhe drogës nga Shqipëria në Itali, dhe zhvillohet në brigjet e Vlorës dhe Sarandës.
XS
SM
MD
LG