Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kabineti izraelit i Sigurisë është mbledhur që të diskutojë formalisht për herë të parë një plan sipas të cilit forcat izraelite do të tërhiqen nga territore të ri-okupuara palestineze.
Ndërkaq, forcat e sigurisë izraelite njoftuan se kanë shpartalluar një qark më të gjërë militantësh arabë që operonin brenda Izraelit, anëtarët e të cilit akuzoheshin për pjesëmarrje në bombardimin e Univerzitetit Hebrait dhe një kafeneje në Jerusalem.
XS
SM
MD
LG