Ndërlidhjet

KABUL


Forcat afgane dhe trupat amerikane kanë ndërmarrë një operacion të përbashkët në provincën jugore, Paktia për përcaktimin e vend-ndodhjes së anëtarëve të mbetur taliban dhe al kaidas.
Ministri afgan i Mbrojtjes, Mohammad Fahim tha se anëtarë të rrjetit terrorist al Kaida ndoshta ri-grupohen.
XS
SM
MD
LG