Ndërlidhjet

NJU DELHI


Zëvendës sekretari amerikan i shtetit Richard Armitage dhe ministri i jashtëm i Indisë George Fernandez diskutuan sot rreth territorit të kontestuar të Kashmirit, ku India dhe Pakistani kanë përqëndruar qindra mijë trupa ushtarake.
Pakistani sot e akuzoi Indinë për ngritjen e tensioneve në Kashmir, duke thënë se forcat e saj kanë ndërmarrë sulme të pa provokuara, për të cilat Nju Delhi tha se kanë qenë një shkëmbim zjarri i thjeshtë.
XS
SM
MD
LG