Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë ka dënuar sulmet e aeroplanëve rusë kundër disa fshatrave në Gjeorgji. Zëdhënësi Ari Fleischer tha se Shtetet e Bashkuara ndjen keqardhje për humbjet në njerëz dhe për shkeljen e sovranitetit të Gjeorgjisë. Sipas tij, sulmet e së premtes dhe mohimi i tyre nga pala ruse do të krijojnë tensione në rajon.
XS
SM
MD
LG