Ndërlidhjet

JERUZALEM


Trupat izraelite sulmuan sot qytetin palestinez Salfit në Bregun Perendimor dhe arrestuan militantë të dyshuar palestinezë, njofton një zëdhënës i ushtrisë.
Sipas tij, së paku pesë palestinezë janë arrestuar në operacionin në veri të Ramallahut, ndërsa pesë arrestime të tjera janë bërë gjatë natës në Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG