Ndërlidhjet

SIDNEJ


Përpjekjet diplomatike ndërkombëtare për shmangëjen e luftës me Irakun nuk po shkojnë mirë, ndonëse nuk janë shterruar, ka thënë ministri i Jashtëm i Australisë, Alexander Downer.
Shtetet e Bashkuara kërkojnë ndryshim regjimi në Bagdad dhe kanë refuzuar të përjashtojnë intervenimin ushtarak.
Ndërkaq, ambasadori irakian në Kombet e Bashkuara mbrëmë ka bërë thirrje që të zgjidhen çështjet “e mbetura” midis Irakut dhe bashkësisë ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG