Ndërlidhjet

KRAUFORD


Presidenti amerikan, George Bush, pritet të diskutojë më vonë gjatë ditës çështjen e Irakut me ambasadorin saudit në Shtetet e Bashkuara, princin Bandar. Mbrëmë, kundërshtinë për një sulm eventual ndaj Bagdadit e komunikoi Katari, kur ministri i jashtëm i këtij vendi deklaroi se janë për zgjidhje diplomatike dhe jo aksione ushtarake.
Po dje nën-presidenti amerikan Riçard Cejni, u prononcua me tone të ashpra ndaj Irakut duke thënë se nuk ka dyshime se Sadam Husein posedon armë të shkatërrimit në masë.
XS
SM
MD
LG