Ndërlidhjet

TBILISI


Presidenti i Gjeorgjisë, Eduard Shevarnaze, po viziton sot grykën e Pankisit, rajon ky në veri të Gjeorgjisë, ku autoritetet ruse mëtojnë të ketë guerrilas çeçenë.
Javën e kaluar forcat ruse sulmuan disa fshatra në zonë duke shkaktuar dëme materiale dhe në njerëz.
XS
SM
MD
LG