Ndërlidhjet

KABUL


Gjykata e Lartë e Afganistanit ka miratuar vendimin e drejtuesit të medias shtetërore për të ndaluar shfaqjen e filmave indianë dhe transmetimin e pjesëve muzikore të kënduara nga femra.
Zëvendës – kryegjykatësi, Fazlli Ahmad Manavi, tha se vendimi për censurimin e filmave është në përputhje me vlerat tradicionale dhe fetare të afganëve.
XS
SM
MD
LG