Ndërlidhjet

XHENIN


Trupat izraelite thuhet se kanë vrarë edhe pesë palestinezë në dy incidente të veçanta në Bregun perëndimor në orët e mëngjezit.
Burime ushtarake izraelite thanë se 4 palestinezë u vranë në pritën e ushtarëve izraelitë, pasi kishin marrë më parë informacion për planet e tyre që të infiltrohen në një vendbanim kolonësh ebrejë në Hebron.
Burime palestineze thanë se trupat izraelite hyrën në kampin e refigjatëve në Xhenin dhe vranë një 16 vjeçar, pasi ishte qitur me armë zjarri kundër tyre.
XS
SM
MD
LG