Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka shpallur ditët e 6, 7 dhe 8 shtatorit ditë të lutjeve kombëtare, përkujtimit dhe nderimit të viktimave të sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit të kaluar në Nju Jork dhe në Uashington.
Presidenti ka ftuar popujt e “mbarë botës” që të ndajnë me amerikanët këto ditë lutjesh dhe përkujtimi.
“Ngjarjet e 11 shtatorit ndryshuan jetën tonë, të vendit tonë dhe të mbarë botës” ka thënë George Bush.
XS
SM
MD
LG