Ndërlidhjet

AMAN


Ministri i jashtëm i Jordanisë do të paraqesë në takimin e Ligës Arabe, një plan paqeje për Lindjen e Mesme, plan i cili përfshin krijimin e shtetit palestinez brenda 3 viteve të ardhshme.
Plani i Amanit synon të jetë në përputhje me konceptin e presidentit amerikan George Bush për rajonin dhe njëherësh do të shqyrtohet edhe nga vendet arabe.
XS
SM
MD
LG